Bitcoin pomiędzy dwoma technicznymi poziomami

0
214

Lokalny max

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 15-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich dwóch sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 2 200 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnych szczytów na pułapie cenowym 37 700 USD. Po tym fakcie stroną dominującą okazali się być sprzedający. Realizacja zysków to okres wtorkowej sesji azjatyckiej i części sesji europejskiej.

Bitcoin pomiędzy dwoma technicznymi poziomami

BTCUSD M15

źródło: xStation

Dwa ograniczenia

Obecny poziom oporu został już wyraźnie potwierdzony przez stronę podażową. W dniu wczorajszy rynek dynamicznie zaksięgował pułap cenowy 37 250 USD. Jest to strefa oparta na głębokim mierzeniu wewnętrznym 78,6% fibo. Kolejny test tego oporu może jeszcze okazać się okazją transakcyjną. W ujęciu korekcyjny pojawia się strefa popytowa po cenie 38 850 USD. Poziom ten wyznaczamy z klasycznego mierzenia FE100.

Poprzedni artykułMocne otwarcie na amerykańskim dolarze
Następny artykułDruga szansa na GOLD
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.