Mocne otwarcie na amerykańskim dolarze

0
147

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDJPY na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 90 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 110,20. Po tym fakcie na rynku USDJPY pojawił się wyraźny popyt na japońskiego jena. Tendencja ta utrzymywała się do końca maja.

Mocne otwarcie na amerykańskim dolarze

USDJPY H1

źródło: xStation

Dwa targety

Poranne wybicie nowego lokalnego szczytu, otwiera na przestrzeń i podłoże pod scenariusze harmoniczne. Obecna analiza techniczna na wykresie Ujka opiera się na głębokich wewnętrznych mierzeniach Fibonacciego 78,6% oraz 88,6%. Celujemy tam w układ harmoniczny Nietoperza lub Leonarda. Decydującym elementem o rozegraniu konkretnej konfiguracji mogą być formacje świecowe.

Poprzedni artykułNowe maksima na indeksach. DAX przekracza 15600.
Następny artykułBitcoin pomiędzy dwoma technicznymi poziomami
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.