Duże zaangażowanie kupujących na Ethereum

0
385

Korekta spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania jednej z głównych walut cyfrowych – ETH. Rynek przedstawiony jest z perspektywy interwału 4-godzinowego, który pozwala zaprezentować dynamikę na przestrzeni ostatnich trzech tygodni. W tym okresie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości około 145 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od listopadowego wierzchołka, który wyznaczony został na poziomie 632 dolarów. Po tym fakcie na wykresie pojawiła się dość wyraźna wyprzedaż ETH.

Duże zaangażowanie kupujących na Ethereum

ETHUSD H4

źródło: xStation

Strefa ZZB

W drugiej połowie grudnia na rynek wrócił popyt na kryptowalutę Ethereum. Cena z okolicy 525 USD powędrowała na prawie trzyletnie szczyty po kursie 665 USD. Druga połowa tygodnia przynosi korektę spadkowa na wykresie ETHUSD. Strefą popytową okazuje się być pułap ZZB, który wcześniej stanowił istotny opór. Analizujemy tutaj poziom cenowy 632 USD, na którym formacje świecowe generują wyraźne sygnały popytowe.

Poprzedni artykułSzansa na powrót kapitału do USD?
Następny artykułWIELKI KURS ANALIZY TECHNICZNEJ – dlaczego ten układ może odwrócić rynek o kilkaset pipsów?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.