Szansa na powrót kapitału do USD?

0
359

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURUSD na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Edka na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości około 650 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od swingu spadkowego z września bieżącego roku. Było to podyktowane odbitką notowań od psychologicznej bariery cenowej 1,2000. W ten sposób główna para walutowa wyznaczyła dołki po kursie 1,1600.

Szansa na powrót kapitału do USD?

EURUSD D1

źródło: xStation

Zewnętrzny opór

Listopad rozpoczął się od dynamicznej zmiany sentymentu na wykresie EURUSD. Widoczny spadek awersji do ryzyka wpłynął na transfer kapitału z amerykańskiego dolara do bardziej ryzykownych aktywów. W obecnym tygodniu kurs Edka wypełnia silne mierzenie zewnętrzne 161,8% fibo. Wskazana strefa podażowa opiera się na poziomie cenowym 1,2265.

Poprzedni artykułDzisiaj TRZY WIEDŹMY! Możliwy zjazd na indeksach i Bitcoinie
Następny artykułDuże zaangażowanie kupujących na Ethereum
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.