Dwa pomysły na złoto w kontekście geometrii Fibonacciego

0
144

Opcja na wzrosty – kluczowe poziomy wsparcia

Na wykresie H1 analizujemy akcję cenową od 06.01.2022. Widzimy fragment trendu wzrostowego przedzielonego złożoną korektą spadkową przypominającą formację klina zniżkującego. Z tej perspektywy zejście na niższe poziomy cenowe może być okazją dla kupujących chcących grać na kontynuację tendencji wzrostowej. Kluczowe techniczne poziomy wsparcia to:

– 38.2% + poziom ZZB (opórwsparcie) – okolice 1829$

– 61.8% + korekta OneToOne + poziom ZZB – okolice 1820$

Dwa pomysły na złoto w kontekście geometrii Fibonacciego

ZŁOTO H1

Źródło: xStation

Potencjalna formacja harmoniczna na spadki

Przechodząc na wykres H4 i oddalając perspektywę widzimy jak struktura ceny układa się w potencjalną formację harmoniczną na spadki. Kluczowe w tym momencie będzie wyczekanie, aż cena zaksięguje i zareaguje na któreś z głębszych zniesień Fibo. Mamy dwa scenariusze:

– reakcja na 78.6% (układ Gartleya) wzmocnione poziomem ZZB (poprzednie wsparcie, teraz opór) – okolice 1850$

– reakcja na 88.6%% (układ FT Pattern) + 161.8 fali BC – okolice 1862$

Dwa pomysły na złoto w kontekście geometrii Fibonacciego

ZŁOTO H4

Źródło: xStation

 

Poprzedni artykułCzy złotówka dalej będzie spadać?
Następny artykułCo dalej z kryptowalutami?
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.