Dwa scenariusze na rozegranie euro

0
121

Formacja harmoniczna Gartleya na spadki

Podczas dzisiejszej sesji dwukrotnie doszło do reakcji na poziom oporu na zniesieniu 61.8 w okolicach 130.80. Każdy kolejny atak będzie osłabiał ten poziom, co może doprowadzić do jego przebicia i ataku na głębsze mierzenie Fibo 78.6. Byłoby to wypełnienie formacji harmonicznej Gartleya. Dodatkowym potwierdzeniem ważności poziomu jest układ OneToOne oparty na korekcie pędzącej. Ewentualna reakcja spadkowa na wysokości 131.10 może mieć charakter korekty o zakresie poprzedniego ruchu w dół.

Dwa scenariusze na rozegranie euro

EURJPY H1

Źródło: xStation

Techniczny poziom wsparcia

Gdyby z obecnych poziomów cenowych doszło do rozwinięcia się ruchu spadkowego, warto mieć na uwadze mierzenie 61.8. Pokrywa się ono z lewym ramieniem potencjalnej formacji odwróconej głowy z ramionami i może przynieść aktywację popytu w okolicach 130.16.

Dwa scenariusze na rozegranie euro

EURJPY H1

Źródło: xStation

1830$ dalej bronione na złocie

Poziom cenowy 1830$ nadal pozostaje silną zaporą przed dalszymi wzrostami. Sekwencja kolejnych lokalnych dołków wskazuje na strukturę wzrostową, stąd być może kolejny atak na poziom oporu okaże się skuteczny. Następne poziomy, które będą bronione przez sprzedających to głębsze zniesienia Fibo:

– 78.6% (formacja Gartleya) + poziom ZZB

– 88.6% (formacja FT Pattern) + 161.8 fali BC

Dwa scenariusze na rozegranie euro

ZŁOTO D1

Źródło: xStation

Poprzedni artykułScenariusze rynkowe dla głównych indeksów giełdowych
Następny artykułCzy to już koniec indeksów?
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.