Dwa techniczne schematy na Ethereum

0
355

Szeroka struktura

Poniższy wykres przedstawia notowania jednej z głównych kryptowalut rynkowych – ETH. Widoczny horyzont czasowy obejmuje ostatnie kilka tygodni notowań, które prezentowane są z perspektywy interwału 4-godzinowego. Zakres wahań na wykresie obejmuje szeroki przedział około 150 dolarów. Lewa strona rozpoczyna się od odcinka AB w szerokiej strukturze korekcyjnej. Opisywany układ opiera się na korekcie pędzącej, która zgodnie z założeniami AB=CD, wyznacza poziom wsparcia po cenie ~ 500 USD za ETH.

Dwa techniczne schematy na Ethereum

ETHUSD H4

Układ lokalny

źródło: xStation

Ostatnie sesje ukształtowały scenariusz z lokalnym setupem korekcyjnym. W ramach wzrostów z drugiej połowy ubiegłego tygodnia, notowania wyznaczyły wierzchołek cenowy po kursie 592 USD. Jeżeli w najbliższych godzinach dominować będzie strona podażowa, pojawia się okazja na rozegranie poziomu cenowego 549 dolarów. Stanowi on obecnie lokalne wsparcie zgodnie z pomiarem F100.

Poprzedni artykułToksyczne opcje – czy czeka nas krach? Co przyniesie tydzień? – 14.12.2020
Następny artykułKońcówka roku na funcie brytyjskim
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.