Końcówka roku na funcie brytyjskim

0
312

Szeroka perspektywa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej GBPUSD na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę rynkową na przestrzeni ostatniego roku. W tym czasie notowania ukształtowały przedział wahań o rozpiętości około 2 100 – 2 200 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka sprzed roku, który stanowi potwierdzenie dla obecnego oporu. 

Końcówka roku na funcie brytyjskim

GBPUSD D1

Kluczowa zapora

źródło: xStation

Notowania Kabla po raz kolejny testują kluczową strefę oporu średnioterminowego. Jest to poziom, który mniej więcej roku temu stanowił podobnej siły strefę podażową dla notowań. Jednak z uwagi na kolejne podejście kupujących, prawdopodobieństwo utrzymania oporu jest coraz mniejsze. Pomocnym może okazać się poprowadzona linia trendu wzrostowego, która jest respektowana od maja bieżącego roku. Wskazuje ona zaangażowanie strony popytowej i nachylenie panującego trendu.

Poprzedni artykułDwa techniczne schematy na Ethereum
Następny artykułDane makro 15.12.2020 – inflacja CPI, produkcja przemysłowa
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.