Dynamiczna korekta na ropie naftowej – Czy to już zmiana trendu?

0
195

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 24 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 62 dolary za baryłkę. Po tym fakcie pojawiła się kolejna kontra ze strony kupujących. 

Dynamiczna korekta na ropie naftowej   Czy to już zmiana trendu?

WTI D1

źródło: xStation

Wsparcie

Wycena baryłki WTI zbliża się do okrągłej strefy cenowej 80 dolarów. Techniczny target wyznaczamy z użyciem mierzenia całej fali wzrostowej. W ten sposób otrzymujemy barierę popytową po kursie 76,40 USD. Wskazana cena odnosi się do współczynnika Fibonacciego 38,2%.

Dynamiczna korekta na ropie naftowej   Czy to już zmiana trendu?

WTI H4

źródło: xStation

Poprzedni artykułTechniczny schemat na rynku GBPUSD
Następny artykułEuro odzyskuje siły względem funta. Sytuacja techniczna na parze EURGBP
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.