Dynamiczna wyprzedaż na Ethereum

0
366

Odbudowa wartości

Poniższy wykres przedstawia notowania jednego z głównych rynków krypto – ETH. Analiza obejmuje szeroki przedział czasowy ostatnich kilku miesięcy i przedstawiona jest z perspektywy interwału dziennego. Cykl notowań rozpoczyna się od minimum z pierwszej połowy marca bieżącego roku. Była to wycena na poziomie 88 dolarów za ETH, która wcześniej widoczna była pod koniec 2018 roku. Drugi i trzeci kwartał to okres zaangażowania kupujących, które związane jest z dużym spadkiem awersji do ryzyka. Kapitał wracał zarówno na parkiety giełdowe oraz rynek kryptowalut.

Dynamiczna wyprzedaż na Ethereum


ETHUSD D1

źródło: xStation

Szeroki popyt

Ostatnie kilka sesji przynosi dynamiczną wyprzedaż kryptowaluty ETH. Spadki rozpoczęły się od poziomu cenowego 485 dolarów i trwają siódmy dzień z niedzielną tylko przerwą. Doprowadziło to kurs ETH do wyznaczenia dołka w okolicy zaledwie 300 USD. W przeciągu kilku dniu przecena osiągnęła więc blisko 50%. Zakładając szeroką perspektywę techniczną, obiektywnym targetem dla notowań jest strefa popytowa 240 dolarów. Poziom opiera się na silnym mierzeniu wewnętrznym 61,8% fibo oraz wyraźnej biegunowości.

Poprzedni artykułWraca zmienność na rynku ropy naftowej
Następny artykułJedyny taki FOREX LIVE w Polsce!
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.