Wraca zmienność na rynku ropy naftowej

0
349

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale dziennym. Pozwala to zaprezentować ostatnie kilka miesięcy dynamiki na tym instrumencie. W pierwszej połowie widocznego wykresu, uwagę zwraca przede wszystkim kwietniowa panika na rynku paliw. Wycena WTI w oparciu o kontrakty terminowe przebiła barierę 10 dolarów za baryłkę. Był to jednak chwilowo moment, który wynikał po części z zachowań stadnych wśród uczestników rynku. Okres wakacyjny był umiarkowanie ciekawy w kontekście dynamiki na wykresach ropy naftowej. Dopiero wrzesień przynosi wzrost wolumenów i nowe scenariusze techniczne.

Wraca zmienność na rynku ropy naftowej


WTI D1

źródło: xStation

Potwierdzone wsparcie

Na początek warto przyjrzeć się szerokiej perspektywie rynku ropy naftowej. Bazujemy na fali wzrostowej, która budowana była przez ponad cztery miesiące. Widoczne maksimum osiągnęło pułap 44 dolarów za baryłkę. Dziś widzimy piątą sesję z rzędu, która przekłada się na silną wyprzedaż ropy naftowej. Notowania dynamicznie spadają poniżej poziomu 40 USD. Biorąc pod uwagę szeroką perspektywę czasową, docelowym poziomem może być pierwsze mierzenie Fibonacciego w strefie ZZB ~ 29,50 USD.

Poprzedni artykułCzy na polskim złotym to jedynie korekta? EURUSD w ciekawym miejscu
Następny artykułDynamiczna wyprzedaż na Ethereum
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.