Dziennik transakcyjny: Long na GBPUSD

0
582

Prezentowany trade pochodzi z pary walutowej GBPUSD, a wiec rynku gdzie mamy w ostatnim czasie duże wahania kursu. Jest to podyktowane “rozgrywką” Wielkiej Brytanii z Unią Europejską, która generuje ciągłe pogłoski na temat realizacji brexitu. Zagranie longa pod umocnienie funta szterlinga pochodziło z analizy interwału godzinowego, gdzie pojawiła się dynamiczna obrona głębokich mierzeń wewnętrznych. Z obszerną analizą zapoznasz się klikając w poniższą grafikę ⇓ ⇓.

Dziennik transakcyjny: Long na GBPUSD

Długa pozycja zajęta była w oparciu o niższej interwały czasowe, na których pojawiły się popytowe formacje świecowe i obrona 88,6 fibo. Kolejne świece godzinowe potwierdziły kierunek scenariusza.

Dziennik transakcyjny: Long na GBPUSD

GBPUSD H1

źródło: XTB

Pomimo bardzo satysfakcjonującego zysku, zagranie nie do końca wpisuje się w nasze codzienne scenariusze. Chodzi o zarządzanie pozycją i brak SL-a, który mógł uchronić konto w przypadku zwrotu kursu podczas sesji nocnej. W takich przypadkach wykorzystujemy jednak osobne konto z ograniczonym depozytem, które dopuszcza zwiększone ryzyko jednak przy jednoczesnej maksymalizacji zysku.

Dziennik transakcyjny: Long na GBPUSD

GBPUSD H1

źródło: XTB

Udało się poprowadzić długą pozycję, aż do 163 pipsów zysku. Nie korzystaliśmy ze sztywnego zlecenia take-profit, aby mieć szansę na zaksięgowanie podwyższonej zmienności GBPUSD. Wyjście jednak nie było przypadkowe, ponieważ na horyzoncie pojawiła się lokalna strefa ZZB, którą potwierdzał współczynnik 78,6%.

Przygotował: Michał Król

[email protected]

 

Dziennik transakcyjny: Long na GBPUSD
5 (100%) 1
Poprzedni artykułCzy Litecoin zaatakuje ostatnie szczyty?
Następny artykułDane makro 18.03.2019
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.