Czy Litecoin zaatakuje ostatnie szczyty?

0
571

Marzec na rynku kryptowalut wygląda dość optymistycznie. Większość głównych walut cyfrowych ma za sobą udane dwa tygodnie notowań. Czwarty na liście kapitalizacji – Litecoin, wzrósł o około 30% od minimum z 4 marca na poziomie 44,5 dolara. W ostatnich kilku dnia na wykresie LTCUSD ukształtowały się dwa kluczowe poziomy techniczne, na których mogą pojawić się sygnały do zagrania.

Czy Litecoin zaatakuje ostatnie szczyty?

LTCUSD H1

źródło: xStation

Dużo bliższy realizacji jest poziom oporu 59 dolarów, na którym wyznaczone zostały marcowe szczyty. Rynek dwukrotnie bez skutku próbował wybić ten poziom, a podczas dzisiejszej sesji zbliżamy się do ponownego ataku. Potwierdzenia podaży będziemy oczywiście szukać na formacjach świecowych, a interwał godzinowy wydaje się być tu jak najbardziej odpowiedni. Problematyczny pozostaje element timingu, ponieważ mamy już piątkowe popołudnie i większość traderów kończy już tydzień.

Czy Litecoin zaatakuje ostatnie szczyty?
5 (100%) 2
Poprzedni artykułSilne ZZB na USDJPY
Następny artykułDziennik transakcyjny: Long na GBPUSD
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.