Silne ZZB na USDJPY

0
547

Od kilku dni na wykresie USDJPY trwa fala wzrostowa. Nie można jednak uznać jej za silny trend popytowy z uwagi na rozpiętość korekt w stosunku do impulsów, które znoszą wyraźnie ponad 50% poprzedzających je fal wzrostowych. Zasięg jaki pokonał kurs w przeciągu ostatnich 4-5 sesji to nieco ponad 100 pipsów, a więc biorąc pod uwagę specyfikę notowań Ujka jest to wynik bardzo skromny.

Silne ZZB na USDJPY

USDJPY H1

źródło: xStation

Nasz obecny scenariusz bazuje właśnie na układzie korekcyjnym. Korzystając z układu overbalance mamy wyznaczoną najbliższą strefę popytową. Dolna podstawa prostokąta znajduje się w wyraźnej strefie ZZB po kursie 111,45. Dodatkowym potwierdzeniem jest mierzenie 38,2% z całej fali wzrostowej. Zrzucenie kursu podczas sesji azjatyckiej nie osiągnęło w pełni naszego targetu, dlatego liczymy na nieco głębszy retest podczas sesji amerykańskiej.

Silne ZZB na USDJPY
5 (100%) 1
Poprzedni artykułDane makro 15.03.2019
Następny artykułCzy Litecoin zaatakuje ostatnie szczyty?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.