EOS i okrągła bariera podażowa

0
521

Patrząc na wykres waluty cyfrowej EOS, uwagę zwracają dwie bardzo silne sesje z 2 i 3 kwietnia bieżącego roku. Rynek wykonał wtedy wzrost z poziomu 60 dolarów do maksymalnie 100 dolarów za jedną kryptowalutę. Jest to więc skok o ponad 65% w przeciągu kilkudziesięciu godzin.

Wierzchołek został wyznaczony na wspomnianym, psychologicznym poziomie 100 USD, na wysokości mierzenia 50% z ostatniej fali spadkowej. Poziom ten wyraźnie oraz precyzyjnie został wybroniony przez sprzedających i stanowi silny opór na kolejne dni.

EOS i okrągła bariera podażowa

EOSUSD D1

źródło: xStation

Jeżeli obecna korekta spadkowa będzie pogłębiana, najbliższe wsparcie wyznacza nam mierzenie 38,2% z tegorocznej fali wzrostowej. Jest to poziom 69 dolarów, który wyraźnie potwierdza biegunowość wierzchołka z września 2018 roku. Trzeba mieć na uwadze korelację i swoje zagrania na rynku kryptowalut wspomagać wykresem Bitcoina.

EOS i okrągła bariera podażowa
5 (100%) 2
Poprzedni artykułDane makro 09.04.2019
Następny artykułWyznaczanie setupów na rynku FOREX&KRYPTO. Słyszymy się na żywo w każdą środę o 12:00
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.