Ethereum ponownie w trendzie wzrostowym?

0
150

Realizacja zysków

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtował zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 400 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od marcowego szczytu, który osiągnął pułap cenowy 1 935 dolarów za ETH. Po tym fakcie pojawiła się dość znaczna realizacja zysków, a tendencja ta utrzymywała się do połowy ubiegłego tygodnia.

Ethereum ponownie w trendzie wzrostowym?

ETHUSD H4

źródło: xStation

Głębokie mierzenie

W drugiej połowie ubiegłego tygodnia kurs ETHUSD odbił się od dna. Mowa tutaj oczywiście o lokalnym low, które w tym przypadku osiągnęło cenę 1 535 dolarów. W dniu wczorajszym wzrosty dynamicznie przyspieszyły, a tendencja ta utrzymywana jest również na sesji wtorkowej. Aktualnie notowania zbliżają się do strefy podażowej ,a wysokości głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6% fibo. W ujęciu cenowy jest to poziom 1 850 dolarów.

Poprzedni artykuł15 000 na niemieckim indeksie DAX! Bitcoin wypełnia formację harmoniczną
Następny artykułJak długo utrzyma się popyt na amerykańskiego dolara?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.