Jak długo utrzyma się popyt na amerykańskiego dolara?

0
313

Zmiana tendencji

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURUSD na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 750 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od minimum z czwartego kwartału 2020 roku. Po tym fakcie na wykresie EURUSD pojawił się dynamiczny i średnioterminowy swing wzrostowy.

Jak długo utrzyma się popyt na amerykańskiego dolara?

EURUSD D1

źródło: xStation

Głębokie mierzenie

Bieżący miesiąc do wyraźna dominacja kupujących amerykańskiego dolara. USD w stosunku do wspólnej waluty sukcesywnie zyskuje na wartości. Sesja wtorkowa przynosi kolejne nowe low na wykresie EURUSD. Ostatnia strefa popytowa wewnątrz mierzenia Fibonacciego odnosi się do współczynnika 88,6%. Mamy tu zatem poziom wsparcia po kursie 1,1690.

Poprzedni artykułEthereum ponownie w trendzie wzrostowym?
Następny artykułKiedy można złapać dołek na złocie? Szaleństwo na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.