EURJPY – przed otwarciem…

0
449

Notowania pary EURJPY pozostają w długoterminowym trendzie wzrostowym, który rozpoczął się w lipcu 2012. Ostatnie cztery tygodnie charakteryzowały się silnymi wzrostami na tym rynku, co bardzo obrazowo prezentują świece na wykresie tygodniowym zamieszczonym poniżej. Warto przyjrzeć się dokładniej mierzeniom naniesionym na wykres. Kurs, który zatrzymał się w piątek w okolicach okrągłego poziomu 141.000, znajduje się obecnie w istotnej strefie technicznej, wynikającej ze zgrupowania kilku poziomów Fibonacciego.

EURJPY   przed otwarciem...

W1

Pomiar dokonany na dyferencjale W1 wskazuje na nałożenie poziomów 161.8 (niebieska siatka) oraz 61.8 (różowa siatka) w obszarze oporu testowanym przez rynek również kilka lat wstecz (wykres miesięczny). Ponadto przerywaną linią zaznaczona została strefa dywergencji.

EURJPY   przed otwarciem...

H1

Wykres godzinowy pozwala dodatkowo na wyznaczenie formacji harmonicznej Kraba, której struktura oparta jest na wewnętrznym oraz zewnętrznym współczynniku Fibonacciego. Poziom punktu „D” grupuje się ze wspomnianą wyżej strefą.

Czy rynek zauważy technikę wynikającą z pomiarów? Jak duża będzie reakcja na poziomy? Przekonamy się wkrótce.