Euro, dolar, funt, złotówka – co nas czeka?

0
578

ANALIZA TECHNICZNA USDPLN

W ostatnich dniach zmienność na parach walutowych z polskim złotym wyraźnie wzrosła. Od początku miesiąca kurs z okolic 3,77 wyznaczył ostatni wierzchołek na poziomie blisko 3,95. Stanowi on aktualny opór na wykresie USDPLN. Z kolei techniczne wsparcie znajduje się dopiero w okolicach 3,8870 co potwierdza układ FE100.

Euro, dolar, funt, złotówka   co nas czeka?

USDPLN H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA EURPLN

Wzrost dynamiki jest jeszcze bardziej widoczny na wykresie EURPLN. Czwartkowy szczyt na poziomie 4,3970 stanowi punkt odniesienia dla kupujących. Przestrzeń do średnioterminowych spadków sięga okolic okrągłego kursu 4,3000.Euro, dolar, funt, złotówka   co nas czeka?

EURPLN H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA GBPPLN

Rynek GBPPLN jest blisko poprawy sentymentu w średnim terminie. Obecnie widzimy ponowny test strefy FE100 po kursie 4,78. Trwałe wybicie górą byłoby istotnym sygnałem dla wyhamowania trendu spadkowego.

Euro, dolar, funt, złotówka   co nas czeka?

GBPPLN H4

źródło: xStation

Euro, dolar, funt, złotówka – co nas czeka?
5 (100%) 2
Poprzedni artykułOkazje na rynkach FOREX & CRYPTO
Następny artykułDane makro 20.08.2019 – inflacja PPI, sprzedaż przemysłowa
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.