Europejska waluta pozostaje w silnym trendzie wzrostowym

0
269

Rozpoczęcie trendu

W czwartym tygodniu czerwca zapoczątkowany został trend wzrostowy na EURJPY. Poniższy wykres przedstawia notowania na interwale 4-godzinowym za ostatnie dwa miesiące. Wspomniane odwrócenie trendu rozpoczęło się na minimum ~ 119,30. Odreagowanie było dość dynamiczne i taka też tendencja panuje w kolejnych tygodniach. W dniu dzisiejszym rynek wybija górą poziom cenowy 125,00 i osiąga już 600 pipsów wzrostu w odniesieniu do czerwcowego dołka.

Europejska waluta pozostaje w silnym trendzie wzrostowym


EURJPY H4

źródło: xStation

Możliwy szczyt

W silnych trendach zagrywanie pozycji przeciwnych jest bardzo ryzykowne. Punkty zwrotne są często mało techniczne, a budowane korekty wyjątkowo skromne i nieopłacalne. Korzystając jednak z zewnętrznego mierzenia 127,2% fibo, możemy prognozować wierzchołek na Ejku lub początek korekty lokalnej. Ewentualny zwrot powinien wykazywać wszelkie oznaki podażowe na formacjach świecowych z długimi cieniami górnymi. Wskazywana strefa oporu to kursu (125,80), a więc już 650 pipsów od rozpoczęcia trendu wzrostowego.

Poprzedni artykułWakacyjny trading z Fibonacci Team
Następny artykułCzekamy na retest USDJPY
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.