Czekamy na retest USDJPY

0
1402

Swing wzrostowy

Wracamy do nieco mniejszych interwałów i analizujemy parę walutową USDJPY. Z perspektywy świec 1-godzinowych obejmujemy ostatnie kilka sesji notowań. Podstawą do wyznaczenia scenariusza technicznego jest swing wzrostowy z przełomu lipca i sierpnia. Rozpiętość fali to około 220 – 230 pipsów i reakcja na szeroki poziom oporu 106,40. W obecnym tygodniu notowania wykonują ruch korekcyjny, co przekłada się na nowe okazje intraday.

Czekamy na retest USDJPY


USDJPY H1

źródło: xStation

Podwójne dno?

Pomiar fali wzrostowej potwierdza horyzontalną strefę ZZB. Wskazywany poziom wsparcia wypada na mierzeniu 50% z popytowego swingu. Wczorajsza sesja amerykańska przyniosła pierwszy atak na wskazywany poziom wsparcia po kursie ~ 105,30. Jednak zgodnie z prawdopodobieństwem około 60-70% układów jest testowanych ponownie. Dodatkowo drugie zejście może umożliwić lepsze rozegranie długie pozycji i bardziej precyzyjne zabezpieczenie.

Poprzedni artykułEuropejska waluta pozostaje w silnym trendzie wzrostowym
Następny artykułDAX kończy tydzień poniżej oporu
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.