DAX kończy tydzień poniżej oporu

0
346

Swing spadkowy

Na poniższym wykresie prezentowane są notowania niemieckiego indeksu DAX z użyciem interwału 1-godzinowego. Schemat zawiera ostatnie kilkanaście sesji, które rozpoczynają się w ostatnim tygodniu lipca. Wtedy to rynek wyceniał DE30 w okolicy poziomu 13 000 punktów. Był to początek średnioterminowej korekty spadkowej na niemieckim indeksie. Na przełomie lipca i sierpnia rynek wyznaczył lokalny dołek nieco poniżej bariery 12 200 punktów.

DAX kończy tydzień poniżej oporu


DAX H1

źródło: xStation

Kolejny test?

Obecny tydzień przynosi umiarkowane wzrosty na powyższym wykresie. Ewidentny scenariusz podażowy wyznaczony był przez strefę ZZB na poziomie cenowym 12 750 punktów. Dodatkowym potwierdzeniem jest tutaj mierzenie 50% za szerokiego swingu spadkowego. Obecnie zanosi się, iż piątkowa sesja zakończy się poniżej wskazywanej bariery podażowej. Z uwagi kilka wcześniejszych testów czerwonego oporu, kolejne podejście może być decydujące i wykorzystane do wygenerowania sygnału wzrostowego.

Poprzedni artykułCzekamy na retest USDJPY
Następny artykułAKADEMIA TRADINGU – Układy z efektywnym zyskiem do ryzyka
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.