Analiza techniczna – EURUSD, EURGBP, USDCAD

0
336

W czasie dzisiejszej sesji widoczne jest umacnianie się dolara amerykańskiego. Po części wynika to z realizacji krótkich pozycji w tej walucie, gdyż ostatnie dni nie należały do najlepszych. Z drugiej strony, za nami publikacje solidnych danych z USA. 

Dodatkowo, dolar zyskuje na problemach innych walut z grupy G6.

Mimo to, na parze walutowej EURUSD w dalszym ciągu pozostajemy w sekwencji wzrostowej (interwał D1). Stąd, dzisiejsze odreagowanie skłaniałoby do poszukania okazji do zajęcia długiej pozycji.

W pierwszej kolejności należy spojrzeć, na wspomniany już interwał D1:

Analiza techniczna   EURUSD, EURGBP, USDCAD

Tutaj widoczna jest właśnie ta sekwencja, gdzie w ostatni piątek został przetestowany dołek, o którym pisaliśmy we wtorek, również na łamach Bloga Fibonacci Team.

Analiza techniczna   EURUSD, EURGBP, USDCAD

Z kolei na interwale H1 doszukiwalibyśmy się poziomów wsparcia, na których możliwa byłaby wzrostowa reakcja, która doprowadziłaby do dalszego marszu w górę notowań eurodolara.

Najbliższy poziom wsparcia to oczywiście punkt 1.183, gdzie umiejscowienie jest wsparcie, wyznaczone przez lokalny szczyt z 29 września tego roku.

Zaś niższym poziomem wsparcia mógłby być poziom 1.177, który pokrywa się z szczytami z początku października oraz ze zniesieniem fibo 50%, zapoczątkowanej w piątek fali wzrostowej.

Drugim rynkiem, który w ostatnim czasie jest wyraźnie skorelowany  z opisywaną wcześniej parą, jest również para walutowa – EURGBP.

Analiza techniczna   EURUSD, EURGBP, USDCAD

Para po przetestowaniu wsparcia na poziomie 0.878, które wynikało ze szczytów z przełomu lutego/marca 2017 oraz zniesienia 50% fibo ostatniej mocnej fali wzrostowej, wyraźnie ruszyła na północ.

Spoglądając na siłę rynku, atak na szczyty z sierpnia wydaje się wielce prawdopodobny.

USDCAD

Ostatnim analizowanym przez nas rynkiem jest cross walutowy USDCAD. 

Analiza techniczna   EURUSD, EURGBP, USDCAD

W tym przypadku, zbliżamy się do wsparcia, które zostało końcem września wybite jako opór. W przypadku re-test tego poziomu (1.24), spodziewalibyśmy się wzrostowej reakcji. Przynajmniej takie powinno być  „książkowe” zachowanie rynku.

Analizy opracowane przez zespół Take Profit 24!

Analiza techniczna   EURUSD, EURGBP, USDCAD