EURUSD znosi połowę tegorocznych wzrostów

0
576

Pierwsze dni nowego roku przyniosły wyraźne umocnienie europejskiej waluty w stosunku do amerykańskiego dolara. Kurs z poziomu (1,1300), wyznaczył 10 stycznia szczyt nieco poniżej szerokiej strefy oporu 1,1575. Koniec ubiegłego tygodnia oraz dzisiejszy dzień to kierunek południowy, który doprowadza kurs coraz bliżej zielonej strefy popytowej.

EURUSD znosi połowę tegorocznych wzrostów

EURUSD H1

źródło: xStation

Wspomniane wsparcie znajduje się przy współczynniku 50% po kursie 1,1440. Poziom ten był wcześniej wyraźnie broniony przez kupujących. W ujęciu intraday interesuje nas układ overbalance w postaci lokalnej korekty wzrostowej. Prostokąt o rozpiętości 55 pipsów odkładamy od dzisiejszego dołka co wskazuje nam najbliższy opór na poziomie 1,1507. 


EURUSD znosi połowę tegorocznych wzrostów
Oceń ten wpis
Poprzedni artykułMyśl dnia…
Następny artykułPrzegląd rynku z Fibonacci Team
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.