Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka Prywatności
Strona główna Formacja objęcia hossy - co to jest?

Formacja objęcia hossy - co to jest?

Co to jest formacja objęcia hossy?

Każdy inwestor i trader, przystępujący do rynku, koniecznie musi posiadać umiejętność rozpoznania, jakie świece japońskie generują formację objęcia hossy. Na czym ona polega?

Formacja objęcia hossy – analiza techniczna

Do jednych z dwóch najbardziej kluczowych w analizie technicznej formacji świecowych należą formacje objęcia hossy i bessy. Obydwie formacje są łatwo dostrzegalne na wykresie świecowym, a by je rozpoznać, wystarczy podstawowa umiejętność czytania wykresów i znajomość ruchów cen (price action) bez konieczności wykorzystywania jakichkolwiek wskaźników.

Formacja objęcia hossy składa się z dwóch świec (formacja dwuświecowa) i obserwowalna jest w przypadku trendu spadkowego. Święcą objęcia hossy określa się drugą ze świec. Świeca poprzedzająca, spadkowa, wpisująca się w panujący trend spadkowy, zostaje przez drugą świecę zakryta. Druga ze świec jest biała i musi w całości swym zakresem cenowym przysłaniać zakres cenowy świecy poprzedniej. Ważne jest, aby nie tylko cienie świecy były wyższe, ale sam korpus świecy.

Formacja objęcia zapowiada zmianę trendu spadkowego na trend wzrostowy (lub – co najmniej – mikro trend wzrostowy). Można zatem powiedzieć, że prezentowana formacja jest formacją odwrócenia trendu. Co więcej, im bardziej świeca objęcia przykrywa poprzedzającą, czarną świecę, tym sygnał zmiany trendu staje się bardziej wyraźny i wiarygodny.

Formacja objęcia hossy może występować na każdym wykresie cenowym niezależnie od tego, do jakiego rodzaju instrumentu finansowego on przynależy. Za najważniejsze sygnały objęcia hossy uznaje się formacje dostrzegalne na wyższych interwałach – np. H4 i D1.

Co to jest formacja objęcia bessy?

Zobacz również: Szkolenia Forex

Live