Formacje Nietoperza na parach z euro

0
133

Okrągły poziom 1.1300 na EURUSD

Para EURUSD przez cały dzień była pod presją sprzedających. Ostatnie cztery świece 4-godzinne mają wymowę silnie prospadkową. Godziny wieczorne przynoszą wyhamowanie spadków i nieznaczną reakcję na poziom 78.6. Ciekawy technicznie poziom znajduje się nieco niżej, bo w okolicach okrągłego poziomu 1.1300. Jest tam mierzenie 88.6, a jego zaksięgowanie wypełniłoby układ harmoniczny Nietoperza (Bat). Dodatkowo na poziom 1.1300 nakłada się wydłużenie FE161.8 na korekcie pędzącej. Ewentualna reakcja wzrostowa mogłaby mieć charakter korekty (zakres zielonego prostokąta).

Formacje Nietoperza na parach z euro

EURUSD H4

Źródło: xStation

Próba budowania trendu spadkowego

Na parze EURJPY widzimy sekwencję coraz niższych szczytów i dołków, co może oznaczać próbę budowania trendu spadkowego. Pierwszą zaporą dla sprzedających jest klasyczne wewnętrzne zniesienie 61.8, które wraz z poziomem ZZB (wymienność funkcji wsparcieopór) może na chwilę wyhamować spadki. Dalsze osłabianie euro wobec jena może wypełnić formację harmoniczną Nietoperza na mierzeniu 88.6 (okolice 128.00).

Formacje Nietoperza na parach z euro

EURJPY H4

Źródło: xStation

Poprzedni artykułCzy to już koniec indeksów?
Następny artykułCzy złotówka dalej będzie spadać?
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.