Funt brytyjski traci na wartości

0
319

Brak kontynuacji

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej GBPUSD na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Kabla na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji. W tym czasie nie możemy wyszczególnić silnego trendu w jakim poruszałyby się notowania GBPUSD. Widoczne swing są dość dynamiczne, jednak dla typowego handlu średnioterminowego brakuje sesji kontynuacyjnych.

Funt brytyjski traci na wartości


GBPUSD H1

źródło: xStation

61,8% oraz harmonia

W obecnym tygodniu ukształtowana została strefa podażowa 1,2920. Jest to poziom oparty na silnej biegunowości, gdzie istotnym potwierdzeniem jest korekta pędząca AB=CD. Pomimo pierwszej reakcji na wskazanym oporze, możliwy jest retest i druga szansa od rynku. W ujęciu bardziej lokalnym uzyskujemy scenariusz z układem harmonicznym Nietoperza. Głęboki target znajduje się na poziomie cenowym 1,2700. Wcześniej jednak znajduje się strefa ZZB przy współczynniku Fibonacciego 61,8%.

Poprzedni artykułCzy ropa naftowa będzie tańsza? – Dwa poziomy docelowe na WTI
Następny artykułŚrodowe układy techniczne na FOREX&CRYPTO
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.