Czy ropa naftowa będzie tańsza? – Dwa poziomy docelowe na WTI

0
359

Trend spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę rynkową na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. Lewa strona wykresu rozpoczyna się pod koniec pierwszego tygodnia września. Wtedy to wycena ropy naftowej WTI oscylowała na poziomie 39 dolarów za baryłkę. Elementem charakterystycznym było zrzucenie w okolice 36 USD, które okazało się okazją do tanich zakupów. Kolejne sesje upłynęły pod znakiem zwiększonego popytu na ropę naftową.

Czy ropa naftowa będzie tańsza?   Dwa poziomy docelowe na WTI


WTI H4

źródło: xStation

61,8% Fibo

Aktualnie jesteśmy w stanie wyznaczyć, dwie ciekawe strefy popytowe na wykresie WTI. Pierwsza związana jest z wcześniejszym wypełnieniem mierzenia 50% oraz potencjalnym układem harmonicznym. W tym przypadku opieramy się na głębokim współczynniku wewnętrznym 88,6% i scenariuszu z formacją Nietoperza ~ 36,70 USD. Wcześniej jednak kształtuje się silna strefa popytowa, która oparta jest na wewnętrznym 61,8% fibo. Potwierdzona jest biegunowością po kursie 38,25 USD.

Poprzedni artykułPoziomy Fibonacciego na żywym rynku. Sprawdź jak na nich zarobić!
Następny artykułFunt brytyjski traci na wartości
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.