Funt – ciekawy poziom do kupna

0
448

Ciekawe godziny na parze walucie GBPPLN. Na początku tygodnia przedstawialiśmy potencjalną strefę wsparcia i target spadkowy na tym rynku. Jest to aktualnie testowany poziom cenowy 4,8070. Z uwagi na świecę 4-godzinową z porannej sesji, warto poczekać przynajmniej do zamknięcia obecnej ramy czasowej o 16:00.

Funt   ciekawy poziom do kupna

GBPPLN H4

źródło: xStation

Dla potencjalnego longa brak jest typowego targetu wzrostowego. Wcześniej korekty wzrostowe charakteryzują się bardzo małym zasięgiem, dlatego optymalnie byłoby skorzystać ze SL-a kroczącego. W przypadku połączenia techniki z informacjami makro, można rozważyć wyrównanie średnioterminowego szczytu po kursie 4,9800.

Funt – ciekawy poziom do kupna
5 (100%) 1
Poprzedni artykułKilka okazji na rynku FOREX. Dlaczego Bitcoin jeszcze spadnie?!
Następny artykułFrank – czy ten poziom wsparcia wytrzyma?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.