Funt – kontynuacja czy zwrot w nowym tygodniu?

0
441

Nowy tydzień rozpoczyna się od kontynuacji kierunku wzrostowego. Polska waluta bardzo mocno traci do głównych walut rynkowych. W przypadku GBPPLN-a mamy tu serię blisko 10 białych świec wzrostowych.

Funt   kontynuacja czy zwrot w nowym tygodniu?

GBPPLN D1

źródło: xStation

Podczas dzisiejszej sesji wzrosty przekroczyły już 300 pipsów. Doprowadziło to kurs do głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6%. Jest to poziom cenowy (4,9800), który jednak nie jest automatycznym punktem zwrotnym. Przy tak silnych wzrostach potrzebujemy wyraźnego potwierdzenia od sprzedających, którzy na tą chwilę pozostają niewidoczni. Kolejnym targetem na wykresie GBPPLN jest 88,6% fibo po kursie 4,0230.

Funt – kontynuacja czy zwrot w nowym tygodniu?
5 (100%) 2
Poprzedni artykułEuro – silna reakcja kupujących
Następny artykułWażny początek tygodnia na FOREX & CRYPTO
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.