Funt – szukamy dołka na brytyjskiej walucie

0
418

Na wykresie GBPPLN-a rozpoczął się trzeci tydzień spadków. Z poziomu blisko pięciu złotych za jednego funta, notowania oscylują dziś na poziomie 4,83. Świeca 4-godzinowa po otwarciu sesji europejskiej, wybija nowe minima, które zostały ustanowione podczas piątkowego handlu.

Funt   szukamy dołka na brytyjskiej walucie

GBPPLN H4

źródło: xStation

Kurs jest coraz bliżej strefy wsparcia 4,8060 potwierdzonej biegunowością. Mamy tam poziom współczynnika 50% z szerokiego swingu wzrostowego. Przy obecnej dynamice opisywany target spadkowy może zostać osiągnięty jeszcze podczas dzisiejszej sesji, jednak wymagane są dodatkowe potwierdzenia na formacjach świecowych.

Funt – szukamy dołka na brytyjskiej walucie
5 (100%) 3
Poprzedni artykułDane makro 08.10.2019 – inflacja PPI, produkcja przemysłowa
Następny artykułRipple – co dalej z popularną kryptowalutą ?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.