Funt, złoty, dolar, euro – którą walutę warto kupować?

0
582

ANALIZA TECHNICZNA USDPLN

W połowie tygodnia rynek wykonuje silną korektę spadkową, a świeca W1 wygląda wyraźnie podażowo. Kluczowe będzie jednak utrzymanie kursu ponad wybitą, górną bandą kanału cenowego. O kolejnych scenariusz zdecyduje dopiero piątkowe zamkniecie sesji amerykańskiej.

Funt, złoty, dolar, euro   którą walutę warto kupować?

USDPLN W1

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA EURPLN

Rynek utrzymuje nasz scenariusz ze strefą wsparcia 4,3330. Presję wywiera jednak polska waluta, która dziś wyraźnie zyskuje w stosunku do euro jak i dolara. Być może obecny retest to okazja na podłączenie się do kupujących i rozegranie współczynnika 38,2% fibo. W tym celu potrzebujemy jednak potwierdzenia na formacjach świecowych.

Funt, złoty, dolar, euro   którą walutę warto kupować?

EURPLN H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA GBPPLN

Jedną z mocniejszych dziś walut jest brytyjski funt. Zwrot na mierzeniu Fibonacciego 38,2%, doprowadził do zwiększenia zaangażowania kupujących. Wczorajsza sugestia z kolejnym atakiem na strefę oporu 4,8500 może mieć miejsce szybciej niż zakładaliśmy.

Funt, złoty, dolar, euro   którą walutę warto kupować?

GBPPLN H4

źródło: xStation

Funt, złoty, dolar, euro – którą walutę warto kupować?
5 (100%) 1
Poprzedni artykułDane makro 05.09.2019 – raport ADP, ISM dla usług, zapasy WTI
Następny artykułAnaliza techniczna Ripple-czy dalej będziemy spadać?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.