GBPJPY – będzie kontynuacja trendu?

0
448

Po publikacji danych z UK para GBPJPY zareagowała bardzo gwałtownie szybując na ponad 160 pipsów. Odczyty okazały się bardzo dobre dla funta, co spowodowało bardzo duży impet na rynku.

GBPJPY   będzie kontynuacja trendu?

Jak pokazuje zielony kolor, sprzedaż detaliczna (obrazuje popyt wewnętrzny na produkty – „obywatele wspierają gospodarkę„ ) wzrosła w stosunku do oczekiwań, co może mieć również wpływ na odczyt PKB w pierwszym kwartale, o ile sytuacja nie ulegnie zmianie.

GBPJPY   będzie kontynuacja trendu?

Z punktu widzenia analizy technicznej aktualnie może kształtować się formacja Flagi, która zapowiada kontynuację impulsu wzrostowego (niskie interwały – M5/M15). Warto mieć na uwadze, że rynek GBPJPY znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym (H4/D1). Obserwowana od początku roku tendencja spadkowa, z punktu widzenia szerszych dyferencjałów może stanowić jedynie korektę prostą ABCD, zachowującą równość odcinków (geometria 100%). Rynek po wyhamowaniu na poziomie FE 100.0 wyrysował na interwale D1 wyraźną formację przenikania, w której popytowy korpus obejmuje w znacznym stopniu korpus poprzedzającej go świecy podażowej. Warto obserwować cenę przy poziomach fibo. Zachęcamy do analizowania tego waloru.

GBPJPY   będzie kontynuacja trendu?

GBPJPY   będzie kontynuacja trendu?