Rynek GBPUSD zgodnie z naszymi założeniami , o których wspominaliśmy w poniedziałkowej analizie video dwukrotnie przetestował ważny punkt „D” formacji harmonicznej Nietoperza. Dodatkowe potwierdzenie Clustrów Fibonacciego (50% + 88,6%) wzmocniło wymowę całej struktury geometrycznej.
Na chwilę obecną rynek wykonał dynamiczny ruch wzrostowy na ponad 150 pipsów i wyhamował na wysokości zasady zmiany biegunów. Najbliższe opory wynikające z odpowiednich pomiarów Fibonacciego znajdują się nieco wyżej i wypadają w okolicach:
- 1,5425 – górne ograniczenie szerokiego prostokąta fioletowego „overbalance” oraz wewnętrzne mierzenie 38,2%.
- 1,5455 – wcześniejsza reakcja ceny z 19 maja z godziny 14:00 (różowa strefa na wykresie).
Wykres GBPUSD, H1
Schodząc na niższy interwał czasowy M15 należy pomierzyć całą ostatnią falę wzrostową w celu oszacowania możliwej korekty jaka może wystąpić po tak silnych wzrostach. Interesujący nas poziom zaznaczony został kolorem zielonym, a jego położenie wynika przede wszystkim z:
- Wcześniejszej reakcji ceny w okolicach 1,5270 w dniach 1.06 oraz 2.06 (zaznaczone dwoma strzałkami).
- Wewnętrznego mierzenia Fibonacciego – 50% (zaznaczone elipsą na poniższym wykresie).
Zapamiętaj! Statystycznie koniec korekty wypada w obszarze Fibonacciego 50% – 61,8%.
Wykres GBPUSD, M15
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.