GBPUSD pomiędzy technicznymi poziomami

0
501

Otwarcie nowego tygodnia przynosi wyraźną poprawę sentymentu do brytyjskiego funta. Jest to z kolei oznaka słabości amerykańskiego dolara, który traci na wartości. Z poniedziałkowego otwarcia na poziomie (1,2960), rynek wyznaczył szczyt po kursie 1,3270. Jest to poziom głębokiego mierzenia wewnętrznego (78,6%), potwierdzony wcześniejszymi reakcjami w tej strefie.

GBPUSD pomiędzy technicznymi poziomami

GBPUSD H1

źródło: xStation

Po godzinie 9 kurs GBPUSD porusza się na południe, dlatego warto wyznaczyć najbliższe istotne wsparcie. Korzystając z mierzenia obecnej fali wzrostowej, potwierdzamy poziom 1,3120 współczynnikiem 50%. Jest to strefa ZZB, która może zostać dziś osiągnięta w przypadku negatywnych danych o godzinie 10:30. Nie zapominajmy też o wieczornym głosowaniu na temat porozumienia premier May z UE, które może mieć kluczowy wpływ na wyceną Kabla w najbliższych dniach.

GBPUSD pomiędzy technicznymi poziomami
5 (100%) 2
Poprzedni artykułDane makro 12.03.2019
Następny artykułJak nauczyć się tradingu na FOREX&KRYPTO? Każdy wtorek z Fibonacci Team o 12:00
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.