W piątek notowania pary GBPUSD dotarły do istotnego miejsca. Do wyznaczenia strefy oporu posługujemy się dwoma prostymi mierzeniami. Zgrupowanie dwóch mierzeń 61.8% ostatniego ruchu spadkowego oraz mierzenie zewnętrzne 161.8% ostatniej fali korekcyjnej oznaczonej jako XA tworzy zaznaczoną na różowo strefę oporu. Dlaczego te dwa współczynniki są takie ważne i cena z reguły nie pokonuje ich przy pierwszym teście? Zobacz video na naszej stronie –> Strategia FTS, w którym szczegółowo wyjaśniamy istotność stref wynikających ze zgrupowania mierzeń małe phi i duże PHI.
Schodząc na interwał H1 możemy wyrysować formację klina, wybicie niego może otworzyć drogę do większych spadków. Trzeba jednak pamiętać o układzie Overbalance, czyli największej korekcie na ostatnim ruchu wzrostowym, który może stanowić dla rynku wsparcie (niebieski prostokąt).
GBPUSD interwał H4
GBPUSD interwał H1
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.