Gdzie znajduje się najbliższy popyt na EURUSD?

0
210

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURUSD na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 245 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 1,1665. Po tym fakcie to strona popytowa przejęła dominację na wykresie głównej pary walutowej. Tendencja ta utrzymywała się ostatniej sesji ubiegłego tygodnia. Wtedy to pojawiło się maksimum w okolicy 1,1910.

Gdzie znajduje się najbliższy popyt na EURUSD?

EURUSD H4

źródło: xStation

Mierzenie 50%

Spadki z bieżącego tygodnia osiągają coraz to niższe poziomy cenowe. Najbliższą strefą popytową jest pułap mierzenia 50% z całego swingu wzrostowego. Wskazany poziom wsparcia odnosi się do kursu 1,1765. Tam też ukształtowany został lokalny dołek podczas budowania fali trendu wzrostowego.

Poprzedni artykułNowy dołek na dolarze? Przed nami jeszcze jedna fala spadkowa na kryptowalutach
Następny artykułCzy to już koniec korekty na Bitcoinie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.