Czy to już koniec korekty na Bitcoinie?

0
274

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 24 000 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołków cenowych w okolicy 28 700 USD. W drugiej połowie lipca na rynku kryptowalut pojawił się jednak silny popyt. Kurs Bitcoina w stosunku do amerykańskiego dolara przebił okresowo 50 000 USD. 

Czy to już koniec korekty na Bitcoinie?

BTCUSD D1

źródło: xStation

Techniczny dołek

Podczas sesji wtorkowej pojawiła się bardzo duża zmienność na rynku walut cyfrowych. W przypadku Bitcoina sesja została zamknięta z ponad 10% przeceną. Całkowita rozpiętość wahań podczas sesji wtorkowej zbliża się jednak, aż do 20%.

Ciekawy jest poziom cenowy, na którym pojawił się pierwszy popyt. Jest to strefa wsparcia na wysokości mierzenia Fibonacciego 38,2% po cenie 43 500 dolarów. Pomimo pierwszej reakcji pozostawiam ten schemat do obserwacji, ponieważ w zdecydowanej większości przypadków rynek daje drugą szansę do rozegrania scenariusza technicznego.

Poprzedni artykułGdzie znajduje się najbliższy popyt na EURUSD?
Następny artykułCzy możliwe są dalsze wzrosty na USDPLN?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.