Grudniowy wzrost na stacjach paliw – czy ten trend na ropie się utrzyma?

0
465

Wzrostowy grudzień

Na rynku ropy naftowej trwa grudniowy swing wzrostowy. Cena z okolic 55 dolarów za baryłkę, wyznacza w czwartek wierzchołek nieco ponad 59 USD. Biorąc pod uwagę pierwszy tydzień miesiąca, 8-9% wzrost notowań jest dość pokaźnym wynikiem. Aktualnie widzimy korektę tej tendencji, która może być wykorzystana przez kupujących, jako okazyjna zniżka pod kontynuację trendu wzrostowego.

Grudniowy wzrost na stacjach paliw   czy ten trend na ropie się utrzyma?

EURUSD H4

źródło: xStation

Najbliższe wsparcie

Nasz scenariusz wyznacza ciekawy poziom horyzontalny, który może być zaksięgowany przez notowania. Oczywiście samo zaksięgowanie ceny 57,55 USD nie gwarantuje zakończenia układu korekcyjnego, jednak mamy tam silne potwierdzenia techniczne. Dokonując pomiaru całego swingu wzrostowego, wskazywany poziom wsparcia znajduje się dokładnie na zniesieniu 38,2% fibo. Patrząc na wycenę WTI w ostatnim tygodniu grudnia widzimy, że rynek wielokrotnie testował poziom 57,55 i dopiero za 4-5 razem dokonał dynamicznego wybicia. 

Grudniowy wzrost na stacjach paliw – czy ten trend na ropie się utrzyma?
5 (100%) 1
Poprzedni artykułKreślimy kreski na rynku FOREX&KRYPTO
Następny artykułKolejne godziny podaży na Iota. Czy wsparcie wytrzyma?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.