Silna podaż i kontynuacja bessy
Mamy już za sobą wielki układ harmoniczny, jednak czy dalej może mieć wpływ na cenę? Odpowiedź brzmi: „Tak”. Punkt „D” zakończył się na wysokości mierzenia Fibonacciego 88.6%. Następnie pojawił się popyt inwestorzy zaczęli skupować Ethereum. Co dalej? Zbliżyliśmy się do mierzenia 78.6% gdzie na pierwszy rzut oka możemy już zauważyć opór przez, który nie może przebić się cena – okolice 143$. Widoczna podaż może zwiastować następne spadki. Mamy kilka wyjść z takiej sytuacji. Poczekać na ewentualny test poziomu 88.6% i zagrać na long. Możemy teraz shortować z nadzieją na kolejny test, lub poczekać po za rynkiem.
ETHEREUM D1
źródło: xStation
Ethereum (ETH) – tak jak Bitcoin jest kryptowalutą opartą na technologii blockchain. Ethereum służy do zawierania inteligentnych kontraktów oraz do tworzenia aplikacji za pomocą zdecentralizowanej sieci peer-to-peer.
Ethereum jest drugą pod względem kapitalizacji rynkowej kryptowalutą. Większą kapitalizację posiada jedynie Bitcoin. Początkowo (od sierpnia 2015 r.) ETH był notowany poniżej 1 USD, osiągając po raz pierwszy cenę 100 dolarów 18 maja 2017 r. Dotychczasowy szczyt notowań (ATH) Ethereum przypada na dzień 13 stycznia 2018 r. i wyniósł 1432 USD przy kapitalizacji przekraczającej 140 mld dolarów.