Huśtawka nastrojów na indeksach giełdowych

0
126

Dow Jones i pinbar na wsparciu

W ciągu sesji spadki na indeksie Dow Jones sięgały ponad 3%. W końcówce byki zdołały zniwelować całą stratę i ostatecznie notowania zakończyły się na plusie. Na wykresach została utworzona formacja jednoświecowa pinbar. W dodatku ma ona miejsce w strefie wsparcia (33000-33300), która już kilkukrotnie broniła przed dalszymi spadkami. Zakres największych korekt w trendzie został naruszony dolnym cieniem. Od początku stycznia trwa największa korekta spadkowa od zakończenia panicznej wyprzedaży po pierwszej fali koronawirusa w marcu 2020.  Cały ruch ceny na wykresie tygodniowym przypomina formację trójkąta prostokątnego rozszerzającego się.

Huśtawka nastrojów na indeksach giełdowych

DOW JONES W1

Źródło: xStation

Strefa podażowa na wykresie H4

Gdyby wzrostowe odbicie miało być kontynuowane, ciekawa technicznie strefa podażowa znajduje się w okolicach 35300-35380 punktów. Jest to klaster dwóch mierzeń Fibo: zniesienia wewnętrznego 61.8 oraz układ OneToOne oparty na korekcie pędzącej. Poziom ten działał w przeszłości na zasadzie zmiany biegunów jak wsparcie i opór.

Huśtawka nastrojów na indeksach giełdowych

DOW JONES H4

Źródło: xStation

Poprzedni artykułCzy to koniec Bitcoina?
Następny artykułCo się działo ze złotem?
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.