Ile wart jest obecnie Bitcoin? Czy ostatnie poziomy to okazja do zakupów?

0
488

Załamanie sentymentu

Rynki kryptowalut w większości przypadków nie odrobiły jeszcze 50% z lutowego tąpnięcia. W przypadku lidera branży – BTC, notowania wykonały gwałtowny ruch na południe z okolicy 10 500 dolarów. Zatrzymanie nastąpiło po cenie 4000 dolarów, a więc skala przeceny przekroczyła 50%. Patrząc na procentową zmienną podczas ostatnich sesji, widzimy dość duże zaangażowanie uczestników rynku, jednak wyraźnie brakuje dalszego popytu.

Ile wart jest obecnie Bitcoin? Czy ostatnie poziomy to okazja do zakupów?

 BTCUSD D1

źródło: xStation

Powrót kupujących

Taki stan rzeczy jest oczywiście podyktowany gwałtownym załamaniem gospodarczym na świecie. Ryzyka związane z epidemią nie maleją, a właściwie jeszcze nie osiągnęły swojego apogeum. Optymistyczny jest fakt, iż po weekendowym zrzucę, cena BTCUSD ponownie wraca dziś powyżej 6000 USD w zdecydowany sposób. Uważam, że była to okazja pod lokalne pozycjonowanie na longi, a kurs będzie zmierzał w kierunku strefy cenowej ~ 8000 USD. Mamy tam szeroki schemat OneToOne, który potwierdza mierzenie Fibonacciego 61,8% z ostatniego swingu spadkowego.

Poprzedni artykułGospodarka w czasie kwarantanny – 30.03.2020
Następny artykułJak zwiększyć skuteczność w tradingu na rynku FOREX za pomocą FIBO?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.