Indeks SP500 ponownie w trendzie wzrostowym?

0
193

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania amerykańskiego indeksu giełdowego SP500. Przedstawiony horyzont trzech ostatnich sesji został zaprezentowany na interwale 1-godzinowym. W opisanym przedziale czasowym rynek wyznaczył zakres wahań o rozmiarze mniej więcej 125 punktów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 4 180 punktów. Po tym fakcie to strona podażowa zaczęła dominować na wykresie. Spadki na SP500 były bardzo dynamiczne i doprowadziły wycenę do low w okolicy 4 057 punktów.

Indeks SP500 ponownie w trendzie wzrostowym?

SP500 H1

źródło: xStation

Techniczny opór

W związku z odrabianiem strat na amerykańskim rynku akcji, pojawia się scenariusz oparty na układzie harmonicznym. Fala XA bazuje na wspomnianym wyżej swingu spadkowym. Punkt B struktury został ukształtowany na wysokości współczynnika 50%. Układ odnosi się do strefy ZZB, która oparta jest w rejonie głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6% fibo. Jest to dla nas najbliższa strefa oporu, która składa się w schemat harmoniczny Leonarda.

Poprzedni artykułPierwsza zapora podażowa na Ethereum
Następny artykuł161,8% fibo na dolarze. Czy będzie jeszcze jedna fala spadkowa na kryptowalutach?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.