Pierwsza zapora podażowa na Ethereum

0
194

Rekordy na crypto

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 2 400 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 4 350 USD. Było to zarazem historyczne maksimum jakie rynek ETHUSD osiągnął w pierwszej połowie maja.

Pierwsza zapora podażowa na Ethereum

ETHUSD H1

źródło: xStation

Techniczne wsparcie

Dynamiczne spadki z ostatnich dni wyznaczyły swoje obecne low po cenie 1 935 dolarów. Zmienność panująca w obecnym miesiącu jest więc absolutnie ponadprzeciętna. Północny kierunek odreagowania notowań zbliża się do pierwszego oporu, który bazuje na mierzeniu Fibonacciego 38,2%. Analizowana strefa podażowa to kurs 2 860 dolarów za ETH.

Poprzedni artykułMarkowanie ceny na złocie? Słabe ręce sprzedają Bitcoina
Następny artykułIndeks SP500 ponownie w trendzie wzrostowym?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.