Indeksy giełdowe coraz wyżej – Czy to początek nowej fali na historyczne szczyty?

0
484

Drugi kwartał

Poniższy wykres DAX-a obejmuje właściwie trzy miesiące notowań. Mamy tu więc okres kiedy to pojawiała się panika na rynkach finansowych związana z globalną epidemią. Były to cztery tygodnie kiedy to główne indeksy giełdowe straciły ponad 40% swojej wyceny. W przypadku niemieckiego DAX-a był to spadek z okolic 13 800 punktów do najniższego poziomu od blisko siedmiu lat ~ 8000 punktów. Kolejne tygodnie na rynkach finansowych to wyraźne uspokojenie nastrojów i widoczne duże zakupy akcji spółek giełdowych.

Indeksy giełdowe coraz wyżej   Czy to początek nowej fali na historyczne szczyty?


DAX H4

źródło: xStation

Fala CD

Pod koniec maja wycena DE30 jest coraz bliżej bariery 13 000 punktów. Podczas czwartkowej sesji zabrakło już tylko 1,5% do wskazanego, okrągłego poziomu. Analiza zawiera przede wszystkim schemat z układem harmonicznym Leonarda, który został wyznaczony już kilkanaście sesji temu. Dynamika fali CD nie jest do końca zadowalająca, ale warto spoglądać na poziom cenowy 12 550 punktów. Po ostatnich wzrastających dołkach prowadzimy poglądową linię trendu wzrostowego, która może być pomocna do ukształtowania targetu dla ewentualnego shorta.

Poprzedni artykułSzklana kula Fibonacciego na rynku FOREX
Następny artykułZaczynamy kolejną kampanię wzrostów na kryptowalutach? – Bitcoin powinien określić trend.
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.