Istotny moment na rynku Bitcoina – Czy linia trendu zostanie utrzymana?

0
419

Trend spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej kryptowaluty rynkowej – BTC. Analiza przedstawiona jest z perspektywy dość szerokiego interwału czasowego na formacjach świecowych 4-godzinowych. Pozwala to zaprezentować dynamikę BTCUSD na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. Przez pierwszą część widocznego okresu, notowania poruszały się w wyraźnym trendzie spadkowym. W tym czasie ukształtowane zostało minimum w okolicy psychologicznej bariery cenowej ~ 10 000 dolarów. Poziom ten będzie z pewnością stanowił punkt odniesienia dla uczestników rynku jako istotny opór średnioterminowy.

Istotny moment na rynku Bitcoina   Czy linia trendu zostanie utrzymana?


BITCOIN H4

źródło: xStation

Przewaga sprzedających

Wrzesień to okres kiedy zmienność na rynku kryptowalut zaczęła maleć. Widoczne swingi budowane były z coraz mniejszym zaangażowaniem uczestników rynku. Problematyczny dla traderów średnioterminowych może być tez fakt braku wyraźnych sesji kontynuacyjnych, które są podstawą dla trendowych zagrań. Po rosnących dołkach jesteśmy w stanie wyznaczyć linię trendu wzrostowego, który może stanowić część korekty wzrostowej. Notowania precyzyjnie respektują dolne ograniczenie, a sesja środowa przynosi kolejny test zaangażowania strony popytowej.

Poprzedni artykułDlaczego Analiza Techniczna działa na rynku FOREX?
Następny artykułCzy czeka nas wyprzedaż PLN? Co dalej z polskim złotym?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.