Ja duża może być korekta na SP500?

0
112

Zmiana kierunku

Poniższy wykres przedstawia notowania amerykańskiego indeksu giełdowego SP500, na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 230 punktów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 3 730 punktów. Po tym fakcie pojawiła się wyraźna dominacja kupujących. Zmienność na otwarciu bieżącego tygodnia była ponadprzeciętna i kierunek północny jest nadal utrzymywany.

Ja duża może być korekta na SP500?

SP500 H1

źródło: xStation

Zasięg korekty

Sesja piątkowa przynosi uspokojenie nastrojów. Bardzo prawdopodobne jest typowe piątkowe wygaszenie, które będzie efektem bardzo optymistycznego tygodnia. Techniczny zasięg dla korekty spadkowej wyznaczony został na poziomie cenowym 3 870 punktów. Strefa ta wynika z klasycznego mierzenia Fibonacciego 38,2% oraz równości korekcyjnej FE100.

Poprzedni artykułSilna strefa oporu na polskim indeksie WIG20
Następny artykułRealizacja na amerykańskim SP500 i funcie brytyjskim. Podwójny szczyt na Bitcoinie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.