Silna strefa oporu na polskim indeksie WIG20

0
138

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania polskiego indeksu giełdowego WIG20. Indeks ten obejmuje dwadzieścia największych polskich spółek akcyjnych. Notowania obejmują ostatnie kilka tygodni i zostały przedstawione na interwale 4-godzinowym. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od szerokiego swingu spadkowego, który kształtowany był przez większość stycznia. Doprowadził on do osiągnięcia tegorocznego low po kursie 1 886 punktów.

Silna strefa oporu na polskim indeksie WIG20

WIG H4

źródło: xStation

Kolejny test

W połowie lutego wycena WIG20 osiągnęła bardzo techniczną strefę oporu. Bazujemy tutaj na poziomie podażowym po cenie 2 015 punktów. Silnym potwierdzeniem tej strefy jest wewnętrzne mierzenie Fibonacciego 61,8%. W obecnym tygodniu pojawia się kolejne podejście notowań w rejony analizowanej strefy. Na tą chwilę to ponownie strona podażowa wychodzi zwycięsko z tej próby sił.

Poprzedni artykułOstatni poziom oporu na SP500. Bitcoin wybije nowy szczyt?
Następny artykułJa duża może być korekta na SP500?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.