Jak analizować ostatnie wzrosty na ropie naftowej?

0
407

Szczyt cenowy

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę WTI na przestrzeni ostatnich kilku sesji. W tym czasie notowania wyznaczyły zakres wahań o rozpiętości dwóch dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 53,85 USD. Po tym fakcie na wykresie WTI pojawiła się dynamiczna wyprzedaż, a kurs czarnego złota osiągnął minimum w pobliżu 51,80 USD.

Jak analizować ostatnie wzrosty na ropie naftowej?

WTI M30

źródło: xStation

Powrót kupujących

Obecny tydzień przynosi powrót zaangażowania ze strony kupujących. Ceny ropy naftowej dynamicznie rosną i osiągają barierę głębokiego mierzenia Fibonacciego 88,6%. Pomimo pierwszego testu dziś po godzinie 9, kurs pozostaje w okolicy opisanego oporu ~ 53,60 USD. Zakładamy więc retestu strefy i okazję na ponowne rozegranie krótkich pozycji.

Poprzedni artykułCzy podwójny szczyt wytrzyma na WTI? Bitcoin zmierza na nowe ATH!
Następny artykułScenariusz z umocnieniem japońskiego jena
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.