Scenariusz z umocnieniem japońskiego jena

0
271

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDJPY na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Ujka na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtował zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 180 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 102,60. Pozostaje to jednocześnie najniższy pułap w rozpoczętym 2021 roku. 

Scenariusz z umocnieniem japońskiego jena

USDJPY H1

źródło: xStation

Formacja Leonarda

Wspomniane low cenowe będzie tutaj początkiem mierzenia Fibonacciego. Siatkę rozkładamy na pełnym swingu wzrostowym jaki ukształtował się w pierwszej połowie stycznia. W ten sposób otrzymuje techniczne strefy horyzontalne, które powinny być testowane w przypadku spadków. Scenariusz spadkowy jest już dobrze rozwinięty, a najciekawszym elementem jest struktura XABCD. W ramach formacji Leonarda, zaksięgowany pozostał pułap współczynnika Fibonacciego 38,2%, na którym zlokalizowany jest punkt B. Target spadkowy stanowi głębokie mierzenie wewnętrzne 78,6% po kursie 103,00.

Poprzedni artykułJak analizować ostatnie wzrosty na ropie naftowej?
Następny artykułJak duża będzie ta korekta na Bitcoinie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.